Zelen├í: V obklopen├ş pr├şrodou

90-fotolia_104624999.jpg

Chcete o┼żivi┼ą svoj interiér v pozitívnom duchu, ale bojíte sa, aby ste pri výbere farby neurobili krok ved─ża? Zvo─żte zelenú! V nasledujúcich odstavcoch vám objasníme pre─Źo.

─Żudské oko vidí v zelenej viac ne┼ż len farbu, ktorou chce vyma─żova┼ą napríklad detskú izbu. V odtie┼łoch zelenej si mô┼żeme predstavi┼ą letom prevo┼łanú lúku, ─Źerstvo pokosenú trávu, pestovanie rastlín, pu─Źanie stromov, tajomno lesov a pralesov …

Odtiene zelenej le┼żia uprostred farebného spektra. Pretínajú vyrovnanú modrú a aktívnu ┼żltú, ─Źím sa zelená stáva vynikajúcim „harmonizérom“. Zelená dokonca pozitívne ovplyv┼łuje náš nervový systém. Ke─Ć sa ocitneme obklopení touto farbou, pokojnejšie a pomalšie dýchame. Tým sa nám zni┼żuje produkcia stresových hormónov a cítime sa vyrovnanejší. Preto sa nám okam┼żite zlepší de┼ł, ke─Ć si sadneme na lavi─Źku v parku alebo sa prejdeme lesom.

Mnoho ─żudí vidí v zelenej nový za─Źiatok. Ide toti┼ż o farbu, na ktorú sa tešíme po dlhej studenej zime. Je spojená s mlados┼ąou a rastom. Hojnos┼ą zelene tie┼ż znamená, ┼że je k dispozícii voda, ktorá je nevyhnutným prvkom pre náš ┼żivot. Preto odtiene tejto farby navodzujú ─żudskému organizmu vytú┼żený pocit vyrovnanosti.

U┼ż viete, ┼że zelená je tou správnou vo─żbou, ako vytvori┼ą u vás doma harmonické prostredie? Ak nie, nahliadnite do našej fotogalérie. Názorné uká┼żky útulných interiérov vás ur─Źite presved─Źia.

Fotogalerie

Kde nás nájdete?

Kde nás najdete?

Va┼ía najbli┼ż┼íia pobo─Źka

Zadajte obec, ulicu, kde sa nachádzate:

Sika MBCC Slovakia spol. s r.o.
Na stanicu 937/26b
010 09 ┼Żilina
Slovensko
I─îO: 53 076 281, I─î DPH: SK2121252881

Tel.:
Fax.:
pci-sk@pci-group.eu
Odborno-technick├ş poradcovia PCI

COPYRIGHT 2012 ┬ę
Fasádne štúdio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmienky pou┼żitia / Imprint / Ochrana d├ít

Facebook Fas├ídn├ę ┼ít├║dio Kan├íl Youtube - PCI vide├í