Zelená: V obklopení prírodou

90-fotolia_104624999.jpg

Chcete oživiť svoj interiér v pozitívnom duchu, ale bojíte sa, aby ste pri výbere farby neurobili krok vedľa? Zvoľte zelenú! V nasledujúcich odstavcoch vám objasníme prečo.

Ľudské oko vidí v zelenej viac než len farbu, ktorou chce vymaľovať napríklad detskú izbu. V odtieňoch zelenej si môžeme predstaviť letom prevoňanú lúku, čerstvo pokosenú trávu, pestovanie rastlín, pučanie stromov, tajomno lesov a pralesov …

Odtiene zelenej ležia uprostred farebného spektra. Pretínajú vyrovnanú modrú a aktívnu žltú, čím sa zelená stáva vynikajúcim „harmonizérom“. Zelená dokonca pozitívne ovplyvňuje náš nervový systém. Keď sa ocitneme obklopení touto farbou, pokojnejšie a pomalšie dýchame. Tým sa nám znižuje produkcia stresových hormónov a cítime sa vyrovnanejší. Preto sa nám okamžite zlepší deň, keď si sadneme na lavičku v parku alebo sa prejdeme lesom.

Mnoho ľudí vidí v zelenej nový začiatok. Ide totiž o farbu, na ktorú sa tešíme po dlhej studenej zime. Je spojená s mladosťou a rastom. Hojnosť zelene tiež znamená, že je k dispozícii voda, ktorá je nevyhnutným prvkom pre náš život. Preto odtiene tejto farby navodzujú ľudskému organizmu vytúžený pocit vyrovnanosti.

Už viete, že zelená je tou správnou voľbou, ako vytvoriť u vás doma harmonické prostredie? Ak nie, nahliadnite do našej fotogalérie. Názorné ukážky útulných interiérov vás určite presvedčia.

Fotogalerie

Kde nás nájdete?

Kde nás najdete?

Vaša najbližšia pobočka

Zadajte obec, ulicu, kde sa nachádzate:

Počasie | Celá SR

Počasie
Master Builders Solutions Slovakia spol. s r.o.
Na stanicu 937/26b
010 09 Žilina
Slovensko
IČO: 53 076 281, IČ DPH: SK2121252881

Tel.: +421 41 7631 483
Fax.: +421 41 7631 484
pci-sk@pci-group.eu
Odborno-technickí poradcovia PCI

COPYRIGHT 2012 ©
Fasádne štúdio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmienky použitia / Imprint / Ochrana dát

Facebook Fasádné štúdio Kanál Youtube - nové videá