Vyrážame na plavbu! Symbolom spoľahlivosti a dôvery je modrá

90-fotolia_91238054.jpg

Od pokojnej a chladnej azúrovo modrej až po provokujúce atramentovo modré hlbiny oceánu. Také široké spektrum má modrá, ktorá je označovaná ako najdominantnejšia farba v našom prirodzenom prostredí. Veľmi často sa táto farba spája s pokojnou hladinou mora a jasnou oblohou. Ľudská myseľ v nej vidí stálosť a vyrovnanosť a preto sa modrá stala symbolom spoľahlivosti a dôvery.

Akí sú ľudia, ktorí si modrú obľúbili? Ide väčšinou o osobnosti s bohatým vnútorným životom, romantikov a introvertov. Nevyhľadávajú ju naopak tí, ktorí nie sú spokojní so svojimi súčasnými vzťahmi. Modrá nám zlepšuje vnímanie, upokojuje, ochladzuje, zlepšuje intuíciu a dojmy.

Avšak vyššie uvedené sa nemusí vzťahovať na všetky odtiene. Zatiaľ čo si predstavujeme, že modrá farba nám môže navodiť pocit meditatívneho pokoja, nesmieme zabudnúť na oslňujúce, energické až neónové odtiene. Tie patria skôr do kategórie aktívnych a posilňujúcich než k pasívnym a odovzdaným tónom a môžeme ich použiť na hravé doplnky interiéru (napríklad vankúšiky v izbe teenagera alebo uteráky v kúpeľni). Neobídeme ani najteplejší modrý odtieň a to zimozelovo zelenomodrú, ktorá má základ v červenej. Tá nám symbolizuje vitalitu a zároveň sa spája s trochou rozmarnosti a náladovosti. Vyníma sa na záhradnom nábytku alebo na chalupe.

V poslednej dobe sa stali veľmi obľúbenými odtiene azúrovej, akvamarínovej a námorníckej, ktoré nám doma vytvoria prístav pokoja, kam sa po náročných pracovných dňoch radi vraciame. Tieto odtiene sa hodia prakticky do každej miestnosti. Preferované sú v obývacích priestoroch a kuchyniach. V zónach pokoja (najmä v spálňach) sa čím ďalej častejšie objavuje farba nočnej oblohy, ktorá upokojuje a zároveň nás stimuluje k zaoberaniu sa vlastnou mysľou až nadprirodzenom. Svetlomodré tóny sa hodia predovšetkým do detských izieb, pretože podporujú komunikáciu a navodzujú bezstarostné veselie.

Prestáva byť navyše neobvyklé zariadiť si celý dom v stredomorskom štýle.

Načerpajte inšpiráciu na premenu vášho bývania v našej fotogalérii.

Fotogalerie

Kde nás nájdete?

Kde nás najdete?

Vaša najbližšia pobočka

Zadajte obec, ulicu, kde sa nachádzate:

Počasie | Celá SR

Počasie
Master Builders Solutions Slovakia spol. s r.o.
Na stanicu 937/26b
010 09 Žilina
Slovensko
IČO: 53 076 281, IČ DPH: SK2121252881

Tel.: +421 41 7631 483
Fax.: +421 41 7631 484
pci-sk@pci-group.eu
Odborno-technickí poradcovia PCI

COPYRIGHT 2012 ©
Fasádne štúdio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmienky použitia / Imprint / Ochrana dát

Facebook Fasádné štúdio Kanál Youtube - nové videá