Jar je tu! Chcelo by to vymaľovať…

90-fotolia_140888955.jpg
Zima nás definitívne opustila a s príchodom jari sa obvykle vynárajú myšlienky na zmenu.
Čo keby sme tento rok konečne vymaľovali? Aj u vás už padla otázka tohto typu? Vitajte v klube! Áno, dobre, vymaľujeme. Ale akou farbou? Chcelo by to urobiť kompletne, nech máme na nasledujúcich pár rokov zase pokoj.

Prebieha u vás doma rozhovor o výsledných odtieňoch hladko? Aj vám sa už stalo, že domov pritiahnete vzorkovníky farieb, ale nikto nie je schopný si ich s vami prejsť? Keď potom finálne farby vyberiete vy, prídu zapárači, že oni by to teda vybrali inak. Tak nech si to skúsia!

Ak zostane výber vhodných odtieňov zase na vás, držte sa pár základných pravidiel a neurobíte chybu!

1)      Nepodliehajte módnym výstrelkom tak ľahko

Páčilo by sa vám mať obývačku mentolovú, detskú izbu fosforovo zelenú a kúpeľňu červenú? Možno áno, ale ako dlho? Nepodliehajte tak ľahko momentálnej módnosti odtieňov, ktoré zostanú v kurze len pár mesiacov, ak sa nechystáte budúci rok maľovať znovu. Samozrejme aj s výraznejšími farbami sa dá pracovať vkusne. Keď zvolíte jednu alebo dve farby, ktoré oživia váš interiér, napríklad ružovú, snažte sa, aby nepôsobila príliš vulgárne. Musíte sa s ňou cítiť vo svojom domove príjemne.

2)      Zjednocujte

Tak, ako na váš byt či dom pôsobí použitie jedného dekoru podlahy, dokáže rovnaká farba na stenách zjednotiť a prevzdušniť priestor. Mnoho ľudí nedá dopustiť na čistotu bielej, ale môžete vyskúšať aj sivú alebo béžovú. Neznamená to, že by ste mali mať všetky steny aj podlahy rovnaké. Ide hlavne o to udržať jednotnú líniu, ktorá prepojí celý interiér.

 

3)      Vyhrajte sa s doplnkami

To, že budete mať skoro všetky steny rovnaké, neznamená, že vaše bývanie bude nudné. Ak svoj interiér oživíte neošúchanými aj osobnými doplnkami, ktorými môžu byť napríklad farebné uteráky v kúpeľni, dizajnový koberec, vankúšiky, prikrývky a deky, suveníry z ciest alebo nádoby v kuchyni. Nič vám nebráni vybrať si jednu stenu v miestnosti a vymaľovať ju inou farbou, zvýrazniť tapetou alebo obrazom či fotkami. Dôležité je, aby vám v prítomnosti vybraných odtieňov bolo príjemne. Stálicami v „doplnkových" farbách sú zelená či modrá.

Aj keď je vždy lepšie vidieť farby, ktorými si chcete vymaľovať svoj byt alebo dom na vlastné oči, predvýber je možné urobiť v online vzorkovníku a potom navštíviť to najbližšie z našich Fasádnych štúdií. Áno, teória by šla každému a teraz s chuťou do toho!

Fotogalerie

Kde nás nájdete?

Kde nás najdete?

Vaša najbližšia pobočka

Zadajte obec, ulicu, kde sa nachádzate:

Počasie | Celá SR

Počasie
Master Builders Solutions Slovakia spol. s r.o.
Na stanicu 937/26b
010 09 Žilina
Slovensko
IČO: 53 076 281, IČ DPH: SK2121252881

Tel.: +421 41 7631 483
Fax.: +421 41 7631 484
pci-sk@pci-group.eu
Odborno-technickí poradcovia PCI

COPYRIGHT 2012 ©
Fasádne štúdio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmienky použitia / Imprint / Ochrana dát

Facebook Fasádné štúdio Kanál Youtube - nové videá