Farba luxusu a elegancie! Objavte v sebe štipku dramatičnosti

90-fotolia_61986287.jpg

Bohužiaľ sa musíme zmieriť s tým, že leto pomaly končí. Zaplavia teraz naše interiéry smutné odtiene? Nemajte čierne myšlienky, ale naopak vyšperkujte svoje domovy pomocou odtieňov kráľovny všetkých farieb - čiernej.

Zo zlovestnej a desivej, po elegantnú a sofistikovanú. Čierna farba je jedinečná tým, že v nás dokáže prebudiť a povzbudiť široké spektrum pocitov. Čierna vo svojej podstate môže znamenať zlú predtuchu, smútočnú náladu alebo vytriezvenie. Zároveň je možné ju popísať ako magickú, tajomnú, príťažlivú, mocnú až domýšľavú, ale napriek tomu praktickú.

Kto prepadol čiernej? Od rockerov až po bikerov, všetkých do jedného občas prepadnú gotické myšlienky! Čierna navyše v novoveku symbolizovala boj proti vlastnej kultúre, z čoho môžu prameniť korene dnes obľúbeného melancholického emo štýlu.

Pre niekoho nesie čierna farba doslova posolstvo ukrývania sa v tieňoch a schovávania sa pod rúškom tmy. Zároveň je ale vnímaná ako impozantná a posilňujúca, pretože tí, ktorí si obliekajú čiernu, nosia akýsi ochranný štít. Tým sa znižuje pocit zraniteľnosti a je dovolené vstúpiť do závoja anonymity. Čierna je veľmi obľúbená vo veľkých mestách a medzi mladou generáciou, ktorá tvrdí, že ju čierna povzbudzuje.

Umelci už roky uznávajú význam čiernej. Pozrime sa na Andyho Warhola a jeho znázornenie impozantného vplyvu sily čiernej v porovnaní so žiarivými farbami v diele „Tiene“. Keď sa pozrieme na filmovú tvorbu, žáner „film noir“ znázorňuje temný a násilný svet plný korupcie a „čierne komédie“ sú plné zvráteného a sarkastického zmyslu pre humor. Či už prostredníctvom písaného slova alebo obrazovky, ikonické postavy, ako sú Darth Vader alebo Dracula, hovoria za všetko.

Aj keď bola čierna dlhú dobu len farbou smútku, v roku 1926 túto asociáciu zmenila svojimi modelmi módna ikona Coco Chanel. Malé čierne sú v dnešnej dobe súčasťou šatníka každej ženy. V deväťdesiatych rokoch sa čierna rozšírila do všetkých sfér dizajnu a je vnímaná ako elegantná, sofistikovaná a klasická farba, a to všetkými kultúrami aj vekovými skupinami. Použitie čiernej v domácom alebo kancelárskom prostredí dodá interiéru iskru dramatičnosti a odhodlania. Vyskúšajte to tiež!

Inšpirácie, ako nechať vyniknúť túto honosnú farbu v interiéri, nájdete v našej fotogalérii.

Fotogalerie

Kde nás nájdete?

Kde nás najdete?

Vaša najbližšia pobočka

Zadajte obec, ulicu, kde sa nachádzate:

Počasie | Celá SR

Počasie
BASF Slovensko spol. s r.o.
Divízia Stavebné hmoty
Na stanicu 937/26B
010 09 ŽILINA

Tel.: +421 41 76 314 83
Fax.: +421 41 72 345 92
info.sk@basf.com

COPYRIGHT 2012 © Fasádne štúdio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmienky použitia

Facebook Fasádné štúdio Kanál Youtube - nové videá