Farba luxusu a elegancie! Objavte v sebe ┼ítipku dramati─Źnosti

90-fotolia_61986287.jpg

Bohu┼żia─ż sa musíme zmieri┼ą s tým, ┼że leto pomaly kon─Źí. Zaplavia teraz naše interiéry smutné odtiene? Nemajte ─Źierne myšlienky, ale naopak vyšperkujte svoje domovy pomocou odtie┼łov krá─żovny všetkých farieb - ─Źiernej.

Zo zlovestnej a desivej, po elegantnú a sofistikovanú. ─îierna farba je jedine─Źná tým, ┼że v nás doká┼że prebudi┼ą a povzbudi┼ą široké spektrum pocitov. ─îierna vo svojej podstate mô┼że znamena┼ą zlú predtuchu, smúto─Źnú náladu alebo vytriezvenie. Zárove┼ł je mo┼żné ju popísa┼ą ako magickú, tajomnú, prí┼ąa┼żlivú, mocnú a┼ż domýš─żavú, ale napriek tomu praktickú.

Kto prepadol ─Źiernej? Od rockerov a┼ż po bikerov, všetkých do jedného ob─Źas prepadnú gotické myšlienky! ─îierna navyše v novoveku symbolizovala boj proti vlastnej kultúre, z ─Źoho mô┼żu prameni┼ą korene dnes ob─żúbeného melancholického emo štýlu.

Pre niekoho nesie ─Źierna farba doslova posolstvo ukrývania sa v tie┼łoch a schovávania sa pod rúškom tmy. Zárove┼ł je ale vnímaná ako impozantná a posil┼łujúca, preto┼że tí, ktorí si obliekajú ─Źiernu, nosia akýsi ochranný štít. Tým sa zni┼żuje pocit zranite─żnosti a je dovolené vstúpi┼ą do závoja anonymity. ─îierna je ve─żmi ob─żúbená vo ve─żkých mestách a medzi mladou generáciou, ktorá tvrdí, ┼że ju ─Źierna povzbudzuje.

Umelci u┼ż roky uznávajú význam ─Źiernej. Pozrime sa na Andyho Warhola a jeho znázornenie impozantného vplyvu sily ─Źiernej v porovnaní so ┼żiarivými farbami v diele „Tiene“. Ke─Ć sa pozrieme na filmovú tvorbu, ┼żáner „film noir“ znázor┼łuje temný a násilný svet plný korupcie a „─Źierne komédie“ sú plné zvráteného a sarkastického zmyslu pre humor. ─îi u┼ż prostredníctvom písaného slova alebo obrazovky, ikonické postavy, ako sú Darth Vader alebo Dracula, hovoria za všetko.

Aj ke─Ć bola ─Źierna dlhú dobu len farbou smútku, v roku 1926 túto asociáciu zmenila svojimi modelmi módna ikona Coco Chanel. Malé ─Źierne sú v dnešnej dobe sú─Źas┼ąou šatníka ka┼żdej ┼żeny. V devä┼ądesiatych rokoch sa ─Źierna rozšírila do všetkých sfér dizajnu a je vnímaná ako elegantná, sofistikovaná a klasická farba, a to všetkými kultúrami aj vekovými skupinami. Pou┼żitie ─Źiernej v domácom alebo kancelárskom prostredí dodá interiéru iskru dramati─Źnosti a odhodlania. Vyskúšajte to tie┼ż!

Inšpirácie, ako necha┼ą vyniknú┼ą túto honosnú farbu v interiéri, nájdete v našej fotogalérii.

Fotogalerie

Kde nás nájdete?

Kde nás najdete?

Va┼ía najbli┼ż┼íia pobo─Źka

Zadajte obec, ulicu, kde sa nachádzate:

Sika MBCC Slovakia spol. s r.o.
Na stanicu 937/26b
010 09 ┼Żilina
Slovensko
I─îO: 53 076 281, I─î DPH: SK2121252881

Tel.:
Fax.:
pci-sk@pci-group.eu
Odborno-technick├ş poradcovia PCI

COPYRIGHT 2012 ┬ę
Fasádne štúdio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmienky pou┼żitia / Imprint / Ochrana d├ít

Facebook Fas├ídn├ę ┼ít├║dio Kan├íl Youtube - PCI vide├í