Vysokoelastická farba na sanáciu zatepľovacích systémov a fasád PCI Multitop Elastik

90-uvod_trhlina_fs.jpg

Zatepľovacie systémy ETICS sa certifikujú podľa európskych harmonizovaných pravidiel EAD na životnosť 25 rokov. Zo skúseností vieme, že zatepľovacie systémy zo 70. rokov minulého storočia nevykazujú známky totálnej degradácie s potrebou demontáže celého systému a jeho opätovnú montáž. Zväčša sú potrebné len drobné kozmetické úpravy …

Pod kozmetickou úpravou chápeme očistenie fasády od prachu a iných nečistôt a prekontrolovanie celistvosti povrchu tenkovrstvovej omietky. Pokiaľ by sa na omietke nachádzali väčšie alebo menšie trhlinky, je potrebné rýchlo zabrániť prenikaniu vody cez trhliny do podkladu. Akákoľvek trhlina v podklade je začiatkom degradácie celého systému a musí byť čo najskôr odstránená, resp. utesnená.

Prax ukázala, že menšie alebo väčšie trhliny sa na staršom zatepľovacom systéme vždy nájdu a zväčša súvisia s nedostatočným dodržaním technologického postupu pri jeho zhotovovaní.

 

 

Spôsoby sanácie trhlín v závislosti od ich šírky

Sanáciu zatepľovacieho systému, resp. jeho trhlín, je možné vykonať viacerými spôsobmi. Najjednoduchším spôsobom je použitie sanačnej vysokoelastickej fasádnej farby, ktorá vyplní a preklenie trhliny, vytvára ochranný film na zatepľovacom systéme a predlžuje jeho životnosť. Takouto farbou z portfólia BASF Slovensko spol. s r.o. je farba PCI Multitop® Elastik T.

Správny systém sanácie povrchu sa zvolí podľa šírky resp. typu trhlín

PCI Multitop® Elastik T


Silikónová trhliny prekleňujúca fasádna farba s vysokou vodoodpudivosťou a difúznou schopnosťou. Farba obsahuje novú generáciu silikónovej kombinácie so schopnosťou kapilárnej a difúznej aktivity za prebiehajúcej hydrofobicity, čím sa stáva odolná proti extrémnym poveternostným vplyvom a rýchlemu ušpineniu. Čisteniu dopomáhajú aj fotoaktívne zložky farby s vysokoúčinným biocídom, ktorý zvyšuje maximálne odolnosť pred usadením a rastom rias.

 

Tri výhody v jednom balení

1. Trvalé preklenutie trhlín a mikrotrhlín
Fasádna farba PCI Multitop Elastik® T trvalo prekleňuje existujúce mikrotrhliny do 0,3 mm a taktiež funguje ako preventívne opatrenie pred vznikom nových trhlín. Fasádna farba sa radí medzi tie najelastickejšie farby na trhu. Na funkčné preklenutie trhlín sa odporúčajú minimálne dva hrubovrstvové nátery.
2. Pružnosť aj pri teplote -20 ˚C
Fasádna farba PCI Multitop Elastik® T odoláva silnému mrazu a ostáva elastická aj pri nízkych teplotách. Tým chráni podklad pred degradáciou.
3. Vysokoúčinná biocídna ochrana proti mikroorganizmom
Fasádna farba PCI Multitop Elastik® T obsahuje špeciálnu vysokoúčinnú biocídnu ochranu obmedzujúcu rast a usadenie rias a plesní.

Brožúra: https://www.pci-sk.sk/fileadmin/database/pics/Download/Broschueren/PCI_Multitop_Elastik_A4.pdf

Technický list: https://doc.pci-augsburg.com/php/index.pdf?download&pfile=0_20012_1&prod=4113&lang=7&check=f85cdb51e7d9ba207bf6156c96ba05ff

 

Fotogalerie

Kde nás nájdete?

Kde nás najdete?

Vaša najbližšia pobočka

Zadajte obec, ulicu, kde sa nachádzate:

Počasie | Celá SR

Master Builders Solutions Slovakia spol. s r.o.
Na stanicu 937/26b
010 09 Žilina
Slovensko
IČO: 53 076 281, IČ DPH: SK2121252881

Tel.: +421 41 7631 483
Fax.: +421 41 7631 484
pci-sk@pci-group.eu
Odborno-technickí poradcovia PCI

COPYRIGHT 2012 ©
Fasádne štúdio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmienky použitia / Imprint / Ochrana dát

Facebook Fasádné štúdio Kanál Youtube - nové videá